KFL – Knole Park, Sevenoaks – 25th October 2015

Full results are available at: http://kfl.canterburyharriers.org/xc_result.php?id=6821

Senior Race
Pos League Pos Name Time
6 6 Colin Tricker 32:31
16 16 James Ridger 34:47
17 17 Wayne Balmer 34:50
38 36 Martin Taylor 36:23
60 1 Tina Oldershaw 37:28 1st Female
76 4 Claire Day 38:11 4th Female
97 7 Sarah Shepherd 39:09
98 88 Steve Chivers 39:11
109 99 Tim Terry 39:36
119 106 John Tilston 39:58
141 16 Emma Hollands 40:51
195 167 Mark Wild 43:02
244 37 Jane Dew 45:18
280 51 Fiona Buckingham 47:05
302 61 Lori Tricker 47:59
366 87 Helen Hardware 52:52
369 89 Keeley Hoad 53:06
393 290 Steve Arndt 55:38
427 125 Sue Chivers 1:00:24
439 131 Diana Tilston 1:02:27
440 132 Stella Beard 1:02:27
441 133 Julie Preston 1:02:52

 

Junior Races – Full Results
Under 11 Girls
Race Position Race Number Name Club Time
1 24 Jenny Swandale Thanet Roadrunners AC 09:17
2 3 Lola Sutton Thanet Roadrunners AC 09:24
3 19 Amber Piper Thanet Roadrunners AC 10:33
4 25 Elizabeth Hunt Swanley & District AC 10:51
5 15 Millie Dack Deal Tri 11:24
6 43 Emily Witkowicz Medway & Maidstone 13:18
Under 11 Boys
1 12 Dylan Leach Thanet Roadrunners AC 09:08
2 14 Alex Dack Deal Tri 09:12
3 18 Finley Hillier Thanet Roadrunners AC 09:21
4 22 Leon Samuel Buckley Swanley & District AC 10:05
5 5 James William Wells Dartford Harriers 10:39
6 30 Tom Blunt Canterbury Harriers 10:41
7 26 William Hunt Swanley & District AC 10:57
8 31 Jack Michael Theo Kelly Swanley & District AC 11:15
9 32 Dillon Dew Paddock Wood 11:38
10 17 Austen Hillier Thanet Roadrunners AC 12:10
11 33 Zack Conner Swanley & District AC 12:24
12 44 Patrick Ferfecki Medway & Maidstone 13:19
13 38 Lewis O’Brien Dartford Roadrunners 14:50
Under 13 Girls
1 2 Brooke O’Hare Thanet Roadrunners AC 08:35
2 34 Emma Hillier Swanley & District AC 09:28
3 7 Amelia Bates Dartford Harriers 10:17
4 37 Ellie O’Brien Dartford Roadrunners 12:49
5 42 Zoe Varley Dartford Harriers 14:30
Under 13 Boys
1 40 Oliver Burgess Dartford Harriers 08:32
2 27 Joe Hollands Medway & Maidstone 08:34
3 4 Thomas Joseph Wells Dartford Harriers 09:02
4 39 Evan Wild Paddock Wood 09:06
5 29 Harry Alfred Ives Dartford Harriers 09:14
6 28 Benjamin Barnett Paddock Wood 09:43
7 21 Ben Howe Swanley & District AC 13:07
Under 15 Girls
1 20 Amy Sophie Piper Thanet Roadrunners AC 16:01
2 13 Ellese Palmer-Cooper Thanet Roadrunners AC 16:48
3 6 Claudia Bates Dartford Harriers 16:55
Under 15 Boys
1 23 Henry Swandale Thanet Roadrunnerrs AC 14:47
Under 17 Boys
1 35 Charles George Paddock Wood 14:15
2 36 Luke Reeves Paddock Wood 14:20
3 41 Matthew Varley Dartford Harriers 15:53
Bookmark the permalink.

Comments are closed.