KFL Knole Park, Sevenoaks – 4th November 2018

Senior Race

Ov Pos
Lg Pos
Runner
Time
Rating
# Races
5
5
32:57
98.88
5
12
11
34:11
97.19
4
19
18
35:32
95.22
6
20
19
35:38
94.94
Debut
22
21
35:40
94.38
6
33
1
36:12
100.00
5
40
38
36:29
89.61
11
64
62
37:22
82.87
8
74
72
37:52
80.06
18
85
83
38:16
76.97
8
105
100
38:59
72.19
Debut
123
115
39:39
67.98
76
128
120
39:52
66.57
37
135
126
40:20
64.89
19
146
135
40:40
62.36
Debut
158
146
41:06
59.27
Debut
164
151
41:23
57.87
Debut
169
155
41:39
56.74
23
173
13
41:48
92.98
8
187
167
42:14
53.37
21
189
168
42:15
53.09
15
207
181
42:58
49.44
Debut
232
199
43:32
44.38
14
244
207
44:09
42.13
2
246
35
44:15
80.12
Debut
255
38
44:42
78.36
Debut
269
42
45:32
76.02
5
275
227
45:46
36.52
15
392
301
51:00
15.73
7
425
318
52:59
10.96
Debut
427
105
53:02
39.18
12
464
129
56:10
25.15
Debut
465
130
56:11
24.56
Debut
481
143
57:54
16.96
46
482
144
58:00
16.37
Debut
491
151
59:03
12.28
8

Junior Races

Under 11 Girls

Position
Race No
Name
Club
Time
1
16
Emily Summers
Dartford
09:14
2
5
Tia Rainey
Sevenoaks
10:55
3
22
Tilly Ryan
Paddock Wood
12:31
4
26
Sofia Bates
Istead & Ifield Harriers
13:27

 

Under 11 Boys

Position
Race No
Name
Club
Time
1
1
Oliver Scott
Thanet Roadrunners
07:59
2
33
Teddy Fitzmaurice
Sevenoaks
09:45
3
21
William Hurst
Sevenoaks
10:53
4
20
Ray Gigney
Paddock Wood
11:14

 

Under 14 Girls

Position
Race No
Name
Club
Time
1
4
Jess Rayner
Paddock Wood
09:45
2
8
Elizabeth Hunt
Swanley & District
10:52
3
30
Isla Wild
Paddock Wood
12:00
4
11
Summer Nash
Swanley & District
16:46

 

Under 14 Boys

Position
Race No
Name
Club
Time
1
28
Cameron Featherstone
Medway & Maidstone
07:55
2
27
Dylan Leach
Thanet Roadrunners
07:59
3
6
Miles Brierley
Dartford
07:59
4
19
Luke Fenton
Dartford
08:16
5
29
Callum Featherstone
Medway & Maidstone
08:18
6
32
Tomas Newton
Swanley & District
09:02
7
17
Jake Greenwood
Dartford
09:21
8
37
Freddie Naughton
Sevenoaks
09:27
9
18
James Emmett
Sevenoaks
09:38
10
23
Taylor Erwood
Dartford
10:08
11
13
Daniel Jenkins
Swanley
10:31
12
36
Lenny Roberts
Paddock Wood
10:38
13
3
Thomas Harker
Paddock Wood
11:11
14
9
Aidan Billen
Swanley & District
12:24

 

Under 17 Girls

Position
Race No
Name
Club
Time
1
2
Lauren Harker
Paddock Wood
16:43
2
34
Ellie Hayward
Swanley & District
21:03

 

Under 17 Boys

Position
Race No
Name
Club
Time
1
35
Christopher Archer
Dartford
15:39
2
31
Evan Wild
Paddock Wood
16:16
3
25
Harvey Taylor
Sevenoaks AC
16:30
4
24
Luke Erwood
Dartford
16:39

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.