KFL – Minnis Bay, Birchington – 10th January 2016

Full results are available at: ​http://kfl.canterburyharriers.org/xc_result.php?id=6826

Senior Race
Ov Pos
Lg Pos
Runner
Time
Rating
58
56
Tim Terry
44:24
78.68
65
63
Peter Buckingham
44:54
75.97
91
85
David Sampson
46:36
67.44
93
87
Mark Wild
46:37
66.67
96
90
John Tilston
46:38
65.50
98
7
Emma Hollands
46:43
94.78
128
112
Tim Versey-Smith
48:12
56.98
132
116
Richard Bidois
48:26
55.43
167
142
Paul Mace
50:16
45.35
189
159
Trevour Crysell
51:29
38.76
241
45
Fiona Buckingham
55:19
61.74
298
70
Helen Hardware
1:00:49
40.00
354
101
Diana Tilston
1:11:12
13.04
Junior Races
Under 11 Girls
Name
Club
Minnis Bay
Lola Sutton
Thanet Roadrunners AC
1
Jenny Swandale
Thanet Roadrunners AC
2
Alice Coleman
Thanet Roadrunners AC
3
Amber Piper
Thanet Roadrunners AC
4
Elizabeth Hunt
Swanley & District AC
5
Grace Cummings
Thanet Roadrunners AC
6
Millie Dack
Deal Tri
7
Isobel Tyler
Thanet Roadrunners AC
8
Abi Uzaim
Deal Tri
9
Molly Stirk
Thanet Roadrunners AC
10
Keira Barnett
Paddock Wood AC
11
Emily Rose Luckman
Swanley & District AC
12
Ani Dexter
Swanley & District AC
13
Under 11 Boys
Name
Club
Minnis Bay
Alex Dack
Deal Tri
1
Dylan Leach
Thanet Roadrunners AC
2
Cailan Turner
Dartford Harriers
3
Finley Hillier
Thanet Roadrunners AC
4
Leon Samuel Buckley
Swanley & District AC
5
Tom Blunt
Canterbury Harriers
6
Oliver Pope
Thanet Roadrunners AC
7
Louis Stirk
Thanet Roadrunners AC
8
George Arnold
Swanley & District AC
9
James William Wells
Dartford Harriers
10
William Hunt
Swanley & District AC
11
Max Watson
Deal Tri
12
Austen Hillier
Thanet Roadrunners AC
13
Oliver Hermitage
Thanet Roadrunners AC
14
Joshua John Luckman
Swanley & District AC
15
Under 13 Girls
Name
Club
Minnis Bay
Brooke O’Hare
Thanet Roadrunners AC
1
Bethany Panton
Dartford Harriers
2
Emma Hillier
Swanley & District AC
3
Amelia Bates
Dartford Harriers
4
Darcey Hobbs
Thanet Roadrunners AC
5
Maddie Stirk
Thanet Roadrunners AC
6
Annabel Arnold
Swanley & District AC
7
Libby Denyse Luckman
Swanley & District AC
8
Under 13 Boys
Name
Club
Minnis Bay
Joe Hollands
Medway & Maidstone
1
Samuel King
Deal Tri
2
Oliver Burgess
Dartford Harriers
3
Evan Wild
Paddock Wood
4
Qimmarie Thompson
Deal Tri
5
Benjamin Barnett
Paddock Wood
6
Harry Marshall
Medway & Maidstone
7
Luke Erwood
Dartford Harriers
8
Rowen Tyler
Thanet Roadrunners AC
9
Ben Howe
Swanley & District AC
10
Under 15 Girls
Name
Club
Minnis Bay
Amy Sophie Piper
Thanet Roadrunners AC
1
Claudia Bates
Dartford Harriers
2
Ellese Palmer-Cooper
Thanet Roadrunners AC
3
Rebecca Hales
Thanet Roadrunners AC
4
Aeryn Stretton
Thanet Roadrunners AC
5
Under 15 Boys
Name
Club
Minnis Bay
Charlie Brisley
Deal Tri
1
Henry Swandale
Thanet Roadrunnerrs AC
2
Lorcan Rodgers
Medway & Maidstone
3
Under 17 Boys
Name
Club
Minnis Bay
Luke Reeves
Paddock Wood
1

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.