KFL – Swanley Park – 8th November 2015

Full results are available at: http://kfl.canterburyharriers.org/xc_result.php?id=6822

Senior Race
Pos League Pos Name Time
7 6 Colin Tricker 30:09
41 40 Martin Taylor 33:23
76 71 Stephen Roberts 35:00
79 5 Sarah Shepherd 35:03
92 85 Peter Buckingham 35:35
133 122 Mark Wild 37:12
138 126 Stuart Cawse 37:18
139 127 John Tilston 37:21
141 12 Emma Hollands 37:28
202 176 Lloyd Roberts 39:28
214 186 Tim Versey-Smith 40:04
237 203 John Tolhurst 40:50
273 41 Jane Dew 41:54
303 51 Fiona Buckingham 43:21
307 52 Lori Tricker 43:33
390 92 Jade Searle 47:52
395 97 Keeley Hoad 48:09
470 142 Julie Preston 55:21
499 159 Lorna Goldup 1:00:22
Junior Races
Under 11 Girls        
Race Position  Race Number Name Club Time 
1 24 Jenny Swandale Thanet Roadrunners AC 10:38
2 3 Lola Sutton Thanet Roadrunners AC 10:42
3 48 Alice Coleman Thanet Roadrunners AC 11:17
4 19 Amber Piper Thanet Roadrunners AC 12:18
5 15 Millie Dack Deal Tri 12:21
6 25 Elizabeth Hunt Swanley & District AC 12:25
7 67 Giulia Mitroi Dartford Harriers 13:52
8 64 Emily Rose Summers Swanley & District AC 14:24
9 65 Scarlet Hewitt Swanley & District AC 14:35
10 43 Emily Witkowicz Medway & Maidstone 15:04
11 59 Emily Rose Luckman Swanley & District AC 17:14
12 62 Ani Dexter Swanley & District AC 18:53
Under 11 Boys
1 12 Dylan Leach Thanet Roadrunners AC 10:25
2 14 Alex Dack Deal Tri 10:31
3 66 Cailan Turner Dartford Harriers 10:39
4 18 Finley Hillier Thanet Roadrunners AC 10:47
5 22 Leon Samuel Buckley Swanley & District AC 10:50
6 61 Lewis Groombridge Dartford Harriers 11:16
7 56 John Janse Paddock Wood 11:20
8 30 Tom Blunt Canterbury Harriers 11:46
9 60 Tomas Kai Newton Swanley & District AC 11:47
10 8 Charlie Roberts Medway & Maidstone 12:07
11 26 William Hunt Swanley & District AC 12:31
12 32 Dillon Dew Paddock Wood 12:41
13 5 James William Wells Dartford Harriers 12:47
14 33 Zack Conner Swanley & District AC 13:19
15 51 Jack Cannon Swanley & District AC 13:31
16 49 Adam Parsons Swanley & District AC 13:32
17 68 Oscar Mitroi Dartford Harriers 13:49
18 17 Austen Hillier Thanet Roadrunners AC 14:33
19 44 Patrick Ferfecki Medway & Maidstone 15:05
20 57 Joshua John Luckman Swanley & District AC 16:24
Under 13 Girls
1 2 Brooke O’Hare Thanet Roadrunners AC 09:59
2 34 Emma Hillier Swanley & District AC 11:04
3 7 Amelia Bates Dartford Harriers 11:37
4 42 Zoe Varley Dartford Harriers 14:15
5 58 Libby Denyse Luckman Swanley & District AC 14:44
6 53 Annabel Arnold Swanley & District AC 15:14
Under 13 Boys
1 50 Samuel King Deal Tri 09:34
2 27 Joe Hollands Medway & Maidstone 09:36
3 40 Oliver Burgess Dartford Harriers 09:48
4 39 Evan Wild Paddock Wood 10:22
5 29 Harry Alfred Ives Dartford Harriers 10:24
6 4 Thomas Joseph Wells Dartford Harriers 11:05
7 55 Harry Marshall Medway & Maidstone 11:07
8 28 Benjamin Barnett Paddock Wood 11:08
9 63 Luke Erwood Dartford Harriers 11:45
10 21 Ben Howe Swanley & District AC 15:27
Under 15 Girls
1 20 Amy Sophie Piper Thanet Roadrunners AC 22:20
2 6 Claudia Bates Dartford Harriers 22:45
3 13 Ellese Palmer-Cooper Thanet Roadrunners AC 22:57
4 1 Rebecca Hales Thanet Roadrunners AC          24:08
Under 15 Boys 
1 69 Charlie Brisley Deal Tri 19:39
2 23 Henry Swandale Thanet Roadrunnerrs AC 19:47
3 52 Luke Squirrell Petts Woods Runners          26:20
Under 17 Girls
NO ENTRANTS
Under 17 Boys
1 36 Luke Reeves Paddock Wood 19:10
2 41 Matthew Varley Dartford Harriers 21:05
Bookmark the permalink.

Comments are closed.